Witam wszystkich miłośników gier planszowych oraz szachów

Witam na nowym blogu dotyczącym gier planszowych oraz gry w szachy. Zachęcam do odwiedzania tej witryny, na której będę starał się opisywać swoją przygodę z szachami oraz innymi grami. Obecnie fascynuję się Magicznym Mieczem, do którego dostępne jest bardzo wiele dodatków. Mam nadzieję, że ten blog pomoże Wam odnaleźć własną pasję w grach planszowych i da wam satysfakcję, która płynie z tej formy rozrywki. Gry planszowe, pomimo dominacji komputerów, nadal są bardzo popularne. Nie liczy się wiek graczy. Grają zarówno osoby bardzo młode, jak i te w podeszłym wieku.

Gry planszowe i szachy

Swoją przygodę z grami planszowymi rozpocząłem wiele lat temu, gdy w ręce wpadł mi komplet szachów. Przygoda zakończyła się tym, że większość pionków miała pourywane główki, a szachownica została przedarta na pół. 🙂 Oczywiście miałem wtedy nie więcej niż 4 lata. Później przyszła fascynacja takimi grami jak Ryzyko, Monopol, Warcaby, Magiczny Miecz, Mastermind itd. W końcu postanowiłem zostać wyczynowym szachistą i do dnia dzisiejszego gram w szachy w turniejach. Powróciłem jednak niedawno do innych gier planszowych, odkurzyłem stare pudełka, skrzyknąłem przyjaciół. Obecnie dość regularnie spotykamy się, aby rozegrać partyjkę w przeróżne gry. Każdy przynosi co znajdzie na strychu, w piwnicy lub na półce sklepowej. Całe szczęście, że nadal są ludzie, którzy z przyjemnością grają i nie szkoda im czasu aby się spotkać i zabawić.

Jeżeli znajdą się osoby, które pragną podwyższyć swoje umiejętności np. w grze w szachy, to serdecznie zapraszam do współpracy. Mam nadzieję, że stanie się to owocne i za jakiś czas uda nam się spotkać w realnym świecie. Oczywiście w szerszym gronie. Wiek nie gra znaczenia, jednak na podobne meetingi spotykam się jedynie z osobami dorosłymi. Jeżeli młodzież będzie chciała pograć, to będzie trzeba przyjść z rodzicami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.